DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 08.03.2017 11:17:05 

Hokejový magazín zabývající se mládežnickým hokejem

Showcase
Showcase - cesta pro hráče, kteří nepůsobí v reprezentacích a chtějí se předvést před scouty NHL ! 
  
Bývalý hokejista Jan Průša a nyní člověk, jenž pomáhá v USA hráčům, představuje prestižní turnaj - Showcase ... 
 
Není Váš syn v reprezentaci České republiky, ale působí v nejvyších dorosteneckých soutěžích? Tak pořádně zbystřete, možná je tento článek ušitý na míru právě Vám, respektive vašemu synovi. Hokejová agentura Sports Connect ve spolupráci s Hockey Plus North America, představuje mládežnickcýh turnaj Showcase.  Akce, která se uskuteční v USA od 10. do 12. května, nabízí jedinečnou šanci klukům, kteří touží po juniorském hokeji za mořem a doma jsou odsunutí na druhou kolej. Jan Průša, nyní zástupce Sport Connect a pracovník s mladými hráči v Americe, představuje turnaj Showcase v obsáhlém rozhovoru. V něm se mimo jiné dozvíte, jak jsou úspěšní hráči, jenž na turnaje přijíždí, co je čeká při příchodu na Showcase, kolik scoutů utkání sleduje a také jak to chodí na slavných univerzitách.
  
 
Lukáš Majer 20.1.2012 foto: Showcase
 
 
 Turnaj Showcase. Hraje se v USA, je velmi sledovaný, můžete nám na úvod říci, pro koho je akce určena ? 
 
 Showcase je určen pro hráče ročníku 94,95,96. Co se týče ČR a Slovenska, tak se s 99 procent jedná o hráče, co pravidelně hrají extraligu staršího dorostu nebo juniorů. Zbylé jedno procento jsou výjimky. To jsou hráči, kteří třeba kvůli škole nemohli měnit bydliště a podobně. Pokud tomu tak je, máme nějaké předpoklady, které hráči musí splňovat. Nejdůležitější je soutěž, ve které hráč působil, ať už v Evropě nebo USA. Našim cílem je dát šanci mladým hráčům, ale zároveň musí mít určitou kvalitu, aby zde mohli působit.
 
 Uveďte tedy prosím v krátkosti informace o turnaji Showcase?
 
Elite prospect Showcase se hraje ve dvou halách, jedna je v Troy, Michigan a druhá v Rochester Hills, což je hned vedle sebe. Přijde tam cca 50 scoutu z TOP soutěží (OHL, USHL, NAHL, EJHL a Universit NCAA, ACAC atd.) Každý tým bude hrát minimálně 4 zápasy, začíná to 10.května do 12. Května.
 
"Hráčům se snažíme podat informace o tom, jak to vůbec chodí na univerzitách. Každý zápas na univerzitě je vyprodaný, hrajete před 15 000 diváky, což nechodí ani zdaleka u nás na extraligu."
 
 Vaše agentura, posílá na turnaj tým z České republiky. Řeknete nám program mužstva před turnajem?
Náš Select team se bude připravovat od 7. května. Máme v programu tréninky a jeden přípravný zápas, aby se hráči poznali a trošičku sehráli. Příprava je zaměřená jak na činnosti na ledě, tak na off-ice.
 
 
 
 Nerad chodím kolem horké kaše. Při takových akcích rodiče hráčů nejvíce zajímá cena. Jaká na Showcase je?
 

Cena této akce je 300 USD. Hráčům jsme schopni zařídit ubytování na hotelu, popřípadě v rodinách. Samozřejmostí je transport z letiště na letišně a na jednotlivé tréninky a zápasy.

S celou akcí pomůže pan Petr Jonák, hlavní trenér Oakland Grizzlyes U16 AAA. Společně s ním pak Rob Service (hlavní trenér dorosteneckého týmu v Kanadě Widsor Midgete AAA a dlouholetý šéf a trenér národního týmu v Holandsku. Rovněž působil v EC Nordhorn - Nemecko).

 
 Jakým způsobem se do Ameriky hráči dostávají? Musejí projít reprezentačními výběry nebo být doporučeni klubem v ČR?
 
V Česku je to většinou tak, že hráč z Evropy se dostane do elitních soutěží (OHL, USHL, NAHL, EJHL atd.) pouze po dobrých výkonech v národním týmu. S tím ale já nesouhlasím.Přesně tohle je největší důvod proč tyto akce naše společnost organizuje. Národní tým je složený z 25 hráčů, do tohoto výběru chce několik stovek, až tisíce kluků.
Ti co se tam nedostanou, tak třeba pravidelně nastupují ve svých týmech, jsou platnými a dělají třeba černou práci, ale pouze se nedostaly to TOP 25.
 
 
"V Česku je to většinou tak, že hráč z Evropy se dostane do elitních soutěží pouze po dobrých výkonech v národním týmu ČR. S tím ale já nesouhlasím. Přesně tohle je největší důvod proč tyto akce naše společnost organizuje. "
 
 
  Tvrdíte tedy, že hráči kteří se v Česku neprosazují v reprezentaci mají možnost prosadit se v USA? Samozřejmě pokud budou mít odpovdají výkonost...
 
Ano. Neúčast v národním týmu neznamená, že hráč je špatný. Není nikde psáno, že se v USA neprosadí a nebude hrát. Naopak. Stává se nám, že kluci co nebyli v reprezentacích v Česku, strčí „reprezentanty“ hladce do kapsy. Co si budeme povídat, reprezentace v Česku je taková, jaká je. Jsou tam opravdu kvalitní a dobří hokejisté, ale je tam i pár hráčů, jenž tam jsou čirou náhodou a nemají tam co dělat.
"Co si budeme povídat, reprezentace v Česku je taková, jaká je. Jsou tam opravdu kvalitní a dobří hokejisté, ale je tam i pár hráčů, jenž tam jsou čirou náhodou a nemají tam co dělat."
  
 
 Turnaj Showcase je tedy cestou, jak uspět v seniorském hokeji v USA?
 
Dostali jsme tak do juniorských soutěží v USA nespočet hráčů. Jsou nyní lídry svých týmů, mají stále šanci probojovat se výš a výš. Společné mají to, že v životě nedostali doma pozvánku do reprezentace v Česku. Do Showcase přijíždí asi 50 skautů z TOP juniorských soutěží a univerzit v USA a Kanadě. Je to šance, jak se předvést před hokejovými experty.
 
 
 
 
 V případě, že hráč se na Showcase prosadí, se děje co?
 
Pokud si hráče na Showcasu skauti vyberou, přijdou za mnou, osloví mě o konkrétního hráče. Naše společnost Sports Connect ve spolupraci Hockey Plus North America nabídne hráči smlouvu o zastoupení a dotáhne angažmá do konce.
 
 Naznačujete po celou dobu interview, že se jadná i o šanci prosadit se na univezitách. Můžete tedy přiblížit tamní podmínky?
 
Určitě. Hráčům se snažíme podat informace o tom, jak to vůbec chodí na univerzitách. Každý zápas na univerzitě je vyprodaný, hrajete před 15 000 diváky, což nechodí ani zdaleka u nás na extraligu. Já to měl úplně stejně. Nechtěl jsem tam jít, ale dozvěděl jsem se všechny tyto fakta, i to že kluci mají stipendia a obrátil jsem.
Navíc nejlepší hráči odsud se dostávají do širšího kádru klubů NHL, což je snem každého hokejisty. O tým je perfektně postaráno – skvělé vzdělání a super hokej je přece sen každého rodiče.
 
Pokud Vás článek oslovil a chtěli by jste vědět o Showcase více informací, volejte a pište na:
 
Sports Connect - pro Evropu ,tel: 739 602 785, email: dsh@dshcz.cz , web:  www.usaselectshockey.com