Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 08.03.2017 11:17:05 

Hokejový magazín zabývající se mládežnickým hokejem

PDC - 2014 - Per Jonák
 

 

Player Development Camp - 7.-11.7.2014 - Buly aréna Kravaře - Rozhovor Petr Jonák
  
"Snažíme se přinést trochu zámořského stylu, zaměřit se na práci na malém prostoru," říká trenér Petr Jonák
 
Petr Jonák. Trenér s nejvyšší americkou, trenérskou licencí, který se v létě představí v Česku. Tolik jen na úvod, k článku, který může oslovit hráře, především dorosteneckých kategorií. V červenci se totiž v Kravařích bude pořádat Player Development Camp, kde právě Petr Jonák bude působit.  "Kemp je určen pro hráče, kteří mají chuť pracovat. Tak trochu si na kemp hráče vždy vybíráme, jelikož poptávka převyšuje nabídku a my bereme jen omezený počet," říká v exkluzivním rozhovoru pro www.hokejreport.wbs.cz člověk, jenž se také ohlíží za sezónou v USA a především za za mistrovstvím v kategorii U18 AAA.
  
 
Lukáš Majer 3.5.2014 foto: archiv PJ
 
 
 Pane trenére, v červenci pořádáte druhý ročník letního hokejového kempu v Buly aréně v Kravařích. Můžete popsat a jaký typ kempu jde, na co se v něm budete zaměřovat a v čem by měl hráčům nejvíce pomoci? 
 
V podstatě můžeme kemp nazvat druhým ročníkem v činnosti naší agentury Sports Connect. S touto činností se zaobírám již dlouho a v posledních pár letech už jsem takové akce kolem hokeje organizoval. Nejlepší popis je, když hráči přijedou a vyzkouší si to. Je to docela krátké. Snažíme se přinést trochu zámořského stylu, zaměřit se na práci na malém prostoru, snažíme se rozvíjet herní myšlení a radots ze hry. Také učíme hráče absolutního přístupu k tréninku a odhodlání jít do všeho naplno. Motem našich kempů je HARD WORK BEATS TALENT.
 
Pro jakou věkovou kategorii hráčů jsou kempy určeny?
 
Kemp je určen pro hráče, kteří mají chuť pracovat. Tak trochu si na kemp hráče vždy vybíráme, jelikož poptávka převyšuje nabídku a my bereme jen omezený počet. Co se týče ročníku v Kravařích budou převážně dorostenecké kategorie. Souvisí to s činností agentury Sports Connect a s vyhledáváním talentu.
 
Líbí se mi myšlenka půlených tréninků, obránci/útočníci. Na moc kempech to k vidění není, může to být určitý obraz vašich kempů?
 
Tento styl jsme naplánovali pro kemp v Kravařích. Chceme klukům pomoc se maximálně rozvinout v činnostech co potřebují. Na ledě a v kategorii co budeme mít, už je trochu jiné specifikum práce pro obránce a pro útočníky. Rozhodli jsme se udělat ranní trénink dělený. Odpolední už budou moci využít dovednosti, které se naučili v herních situacích.  
 
"Co se týče ročníků, v Kravařích budou převážně dorostenecké kategorie. Souvisí to s činností agentury Sports Connect a s vyhledáváním talentů"
 
Hráčům nabízíte také tréninky ve stylu budování "Hockey IQ". Můžete krátce vyjádřit o co jde? 
 
Jak už jsem zmínil v úvodu, snažíme se pomocí her na malém prostoru rozvíjet herní HOCKEY IQ, protože jak jinak lépe rozvíjet, než pomocí her. Navíc hry na malém prostoru nutí hráče rychle reagovat na vzniklé situace, předvídat a číst hru a to vše v konkurenci, takže hráči se mužou bavit.
 
Pokud odbočíme od kempů, v munulých týdnech jste byl na mistrovstvi USA  s tymem U18 Little Caesars. V Česku pro hráče, čtenáře i trenéry určitě velká neznámá. Prozraďíte více?
 
Tak nejdříve trošku čísel. V kategorii U18 AAA hrálo tento rok 121 týmů v celém USA a dalších 297 týmů v kategorii U 18 AA to jen pro představu, kolik je týmu v kategorii U18 v USA. Nám se podařilo, jelikož jsme zvítězili ve státě Michigan, postoupit na mistrovství USA mezi šestnáctku nejlepších týmů v kategorii U18 AAA, což je velká prestiž. Prohráli jsme v semifinále s týmem Shattuck St.Mary, kteří se pak stali celkovými vítězi. Za Shattuck mimo jiné hrál před časem Sydney Crosby.
 
"Kategorie U18 AAA je velká prestiž. Prohráli jsme v semifinále s týmem Shattuck St.Mary, kteří se pak stali celkovými vítězi. Za Shattuck mimo jiné hrál před čase Sydney Crosby"
 Je mistrovství USA něčím, co třeba chybí v Česku?

 

Nemyslím si, že v Čechách chybí mistrovství. Vím, že kluci z agentury Sport Bohemi dělají bezvadnou práci s mistrovstvím pro dorost a 8.třídu. V čem osobně vidím diamentrální rozdíl je proces scoutingu na těchto akcích. Všechny turnaje, Showcase či finálové mistrovství, jsou v podstatě obsazeny scouty všech levelů. A hráči pak mají obrovskou šanci se ukázat a posléze se dostat ve své hokejové kariéře dál. Stejně tak k tomu přistupují i trenéři a snaží se klukům pomoci k dalším krokům. Pro ně je rozvoj hráče na prvním místě. Jen pro zajímavost si troufnu říci, že na mistrovství bylo každý den kolem 100 - 150 scoutů.  

 
Níže dokládám oficiální email od Petra Jonáka, jakožto pozvánku na PDC v Kravařích. (informace jsou v původním znění bez úpravy)

Dovoluji si Tě proto pozvat na druhý ročník letního hokejového kempu, Player Development Camp - který se bude konat ve dnech 07.07.- 11.07.2014 ve sportovním středisku Buly Aréna – Kravaře.

Hlavní PLUS kempu – nízký počet hráčů v poměru na trenéra
Určeno pro všechny hráče, jak útočníky tak obránce, kteří chtějí, aby se jejich celkové pochopení hry dostalo na vyšší úroveň.

 

Dopolední trénink se zaměří na dovednosti a taktický rozvoj a bude obsahovat:
GROUP A –  speciální trénink obránců ve skupině o počtu maximálně 12 hráčů plus brankáři
GROUP B – scoring a skill work pro útočníky ve skupině o počtu maximálně 18 hráčů plus brankáři

Odpolední trénink se zaměří na herní koncept a bude zahrnovat:
Zvýšení hráčského “Hockey IQ ” pomocí řízené hry, hry na malém prostoru a situačních cvičení na pomoc hráči číst hru a učinit správné rozhodnutí při: kontrole puku, agresivním pronikání do brankového prostoru, kontrolu těla a postavení v herních situacích, soubojích o puk, čas a prostor. Hráči zde budou využívat všechny dovednosti a taktiky chápání herních situací z dopoledního tréninku.

Souhrn denního programu:

2,5 hodiny na ledě každý den, off-ice program, který bude obsahovat kondiční cvičení, cvičení na rychlost, hbitost a pružnost. Video školení, diskuse k taktické přípravě a team building cvičení.

 
Pokud máš zájem se zúčastnit, použij elektronickou přihlášku:
https://docs.google.com/forms/d/1HHeTcx7o1rWx0hWFj5s4kSxm_lmVQrqM10YUwfBbs3Y/viewform

Kapacita kempu je omezena, vyčkej tedy prosím na potvrzení Tvé objednávky. Objednávky vyřizuji v pořadí, v jakém jsou odeslány!

Celková cena za kemp je stanovena ve výši 4.950 Kč. Pro hráče kteří se zúčastnili kempu v minulém roce sleva 500 Kč.

V případě jakýchkoliv dotazů se mě neváhej kontaktovat
na moji e-mailovou adresu hockeyacademypj@gmail.com,
nebo telefonicky +1 (313) 483-7531 a po 10.4. na +420 607 011 883 / TELEFONÍ ČÍSLO PETRA JONÁKA PRO ČR :  +420 727 920 200

Se sportovním pozdravem Petr Jonák

 

TOPlist