Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 08.03.2017 11:17:05 

Hokejový magazín zabývající se mládežnickým hokejem

David Tomášek
Scouty zaujal hrou, ale i vynikající angličtinou... Aneb jak musí být mladý hráč připraven na život v USA
 
 
Mladý český útočník si díky americkému způsobu života vybojoval angažmá v Ontario Hockey League...   
  
Odejít v nízkém věku za moře, hrát v Americe či Kanadě a při každém příjezdu do Česka se chlubit. Zřejmě se s touto situací podkala řada rodičů, hráčů či fanoušků mládežnického hokeje. Jenže jak to opravdu na "zaoceánských" angažmá chodí? Nabízíme jeden ukázkový příklad spokojeného hráče. Hrát hokej v USA totiž není jen sport, ale také obrovská zkušenost do života.
 
David Tomášek, šikovný cent, ročníku 1996 působí v USA od sezóny 2010-2011. Nejdříve nastupoval za Motor City Metal Jackets U14 a následně dva roky odehrál Oakland Jr. Grizzlies U16, kde poslední rok nasbíral ve 39 zápasech 48 kanadských bodů. 
 
Tomášek vedle hraní hokeje ovládá skvěle angličtinu a americká anabáze, mu tak dává do života obrovskou školu. S mírnou nadsázkou, díky angličtině se také Tomášek dostal do OHL. Na turnaji Showcase se předvedl v roli střelce a byl jedním z nejlepších hráčů. Scouti se ho na základě dobrých výkonů na ledě a osobního rozhovoru, v němž Tomášek, ukázal plynulou angličtinu a perfektní připravenost do amerického prostředí, rozhodli draftovat do OHL. Nakonec se v draftu umístil na 56.místě a upsal se týmu Belleville Bulls, hrající právě Ontario Hockey League. 
 
Nyní se David Tomášek připravuje již na svou čtvrtou sezónu v Americe. Poprvé si však okusí OHL, což již v nabitém žebříčku amerických soutěží snese obstojné měřítko. Pro celý český hokej je jen dobře, že má v takévm věku své zástupce "za velkou louží".  
       
 
  
 
 
TOPlist