Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 08.03.2017 11:17:05 

Hokejový magazín zabývající se mládežnickým hokejem

LHK PV
"Neustále přicházíme s něčím novým, tréninky děláme tak, aby děti bavili" zní z Prostějova
  
Pohled na speciální trénink stickhandlingu u nejmenších andějí prostějovského hokeje a rozhovor s trenérem ...
 
  Prostějovský hokejový klub se precizně připravuje na novou sezónu ve všech přihlášených soutěžích. Srpen, je jedním z nejméně oblíbených měsíců v kalendáři hokejisty. Nabírá se kondice, dře se ve vedrech na ledě. Na svoji další sezónu se připravují také ti nejmenší Jestřábi, benjamínci LHK – 1. - 3. třída, kteří nejenže hrají a trénují na ledě, ale pečlivě se připravují také na suchu. Díky objektivu našeho fotografa se můžete na jeden z těchto tréninků podívat, konkrétně jsme zavítali na speciální trénink, kde mladí Jestřábi pilovali stickhandling, tj. techniku hole a střelby.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Je slunečné úterní odpoledne, „A“ mužstvo Jestřábů právě odjíždí na první letošní derby – do Přerova. Stojíme před stadionem a z dvorku, kde se normálně při zápasech grilují „Hokejové klobásy“, řeší se nejžhavější novinky z klubu, se linou pokyny trenérů, zvuky hokejek, golfových míčků a v neposlední řadě také hokejových puků.
 
Střelba - jedna z nejdůležitějších věcí v ledním hokeji. I tu pilují mladí Jestřábi!
Jestřábi ve věku sedm a osm let, se právě učí jak správně střílet, nejrůznější triky s golfovým míčkem nebo si také dávají tvrdě „do těla“ na Bosu balónech. Na vše bedlivě dohlíží jejich trenér Lukáš Majer, který s pomocí asistentů z řad rodičů, neustále kluky povzbuzuje a motivuje do práce. „Snažíme se chlapcům dělat program co nejpestřejší. Neustále přicházíme s něčím novým, tréninky děláme tak, aby děti bavily,“ nechal se slyšet Lukáš Majer.
 
"Snažíme se chlapcům dělat program co nejpestřejší"
 
Technika hole na balanční pomůckách - stabilitě pomáhá speciální "Bosu".
Je zajímavé sledovat, jak se vší úctou, prostějovský klub, který nedisponuje takovým zázemím pro trénink mládeže, jako extraligové kluby, si dokáže sám poradit. K příkladům nemusíme daleko, to co jsme viděli v úterý, hovoří za vše. Tento fakt, potvrzuje také Majer. „ V Liberci mají speciální hokejovou střelnici, kam mají mládežníci volný přístup a mohou tak pilovat střelbu od rána do večera. Ve Varech mají prostory na stickhandling, my jsme menší klub a musíme si poradit sami. Ovšem díky obětavosti rodičů máme Bosu balóny, podložky pro střelbu, sami trenéři si pak vyrábíme překážky, různé maličkosti pro zpestření tréninků a kluci to oceňují a tréninky je baví, což je pro nás nejlepší odměna,“ uzavřel spokojeně Lukáš Majer.
 
Fanoušci Jestřábů se mohou na mladé naděje prostějovského hokeje těšit, stejně jako loni, o přestávkách zápasů "A" mužstva a hlavně také v dubnu příštího roku na tradičním domácím turnaji Moravia Open Cup.
 
TOPlist