Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 08.03.2017 11:17:05 

Hokejový magazín zabývající se mládežnickým hokejem

Zdraví

Fyzioterapie. Stále více populárnější a potřebnější v tréninku ledního hokeje a sportu celkově!

Velký počet hokejistů má problémy s klouby či svaly. Jak tomu zabránit poradí fyzioterapeut David Lisický...
 
  
  Hokej neboli sport obecně je velice namáhavý na fyzičku, klouby a většinu svalových partií. Sportovci často končí s ortézami na kolenou, zápěstích... V horších případech i ukončují činnost! Dnes už každý vyspělý nejen hokejový klub má ve svém realizačním týmu člověla - fyzioterapeuta! U mládeže to bývá horší, přeci jen zázemí v některých klubech není pro regenaraci a zotavení po výkonu nejlpší. Oslovili jsme právě jednoho z těch, kteří pomáhají sportovcům i obyčejným lidem. Fyzioterapeut Mgr. David Lisický pověděl pár vět o svojí profesi či známém citátu. "Sportem ku zdraví"    
 
Lukáš Majer 18.6.2011 foto: FL
 
 
 
 
 
 
 
 Předpokládám, že pracujete nejen s normálními lidmi ale hlavně také se sportovci. V čem spočívá Vaše pomoc hokejistů, fotbalistům, basketbalistům atd.?
 
  Fyzioterapie je pro sportovce, zejména ty výkonnostní a vrcholové velice důležitá. Jednak je to preventivní činnost - jako kompenzace jejich velké a často jednostranné, stereotypní fyzické zátěže. Protažení nebo aktivace rizikových svalových skupin. Dále je to urychlení regenerace a návratu sportovce do tréninkového procesu po úrazech. 
 
"Vrcholový sport je založen na zatěžování jedince na hranici jeho možností"
 
 Staré známé pořekadlo praví: "Sportem ku zdraví". Často to však neplatí, jaké s tím máte zkušenosti?
 
 Spotrem ku zdraví platí za určitých podmínek. Na rekreační úrovni je zejména důležitá pravidelnost a pestrost pohybových aktivit. Vrcholový sport je založen na zatěžování jedince na hranici jeho možností. Na této úrovni je pak důležité správné technické provedení a dostatečná regenerace. Za techto podmínek vede sport ke zdraví. Z mojí praxe mohu potvrdit, že větší potíže mají lidé, kteří nic nedělají, nežli sportovci
 
FYZIOLINE
 
 
 

FYZIOLINE nabízí profesionální služby v oboru FYZIOTERAPIE zaměřené na diagnostiku, prevenci a léčbu poruch a bolestí pohybového aparátu. Stylem práce a nabídkou služeb chci oslovit hlavně ty klienty, kteří hledají profesionální servis maximálně přizpůsobený jejich nárokům na kvalitu a čas. Mgr. David Lisický

V dnešní době by měl každý vyspělí klub na úrovni extraligy mít ve svém zázemí základní podmínky pro regeneraci a odpočinek. Mnohdy tomu tak není. Proto by se měli hráči využít služeb fyzioterapeutů, kteří se o něj v náročné sezoně i mimo ni, postarají.
TOPlist