Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 08.03.2017 11:17:05 

Hokejový magazín zabývající se mládežnickým hokejem

Olomouc
 
U nejmladších hráčů je důležité vypěstovat kladný vztah ke sportu, říká trénér JAKUB SIKORA
  
Trénér olomouckých nadějí o podmínkách pro trénink i právě skončených turnajích... 
 
  Třetí pokračování seriálu " Rozhovory s trénéry mladých hokejstů" jsme udělali s koučem olomoucké přípravky Jakubem Sikorou
 Olomouc jako krajské město nedisponuje dvěma kluzišti i přesto je trénér s růstem svých "oveček" spokojen.  Více čtěte v původním rozhovoru pro náš web.
  
 
Lukáš Majer 18.4.2011 foto: Kohoutci
 
   
 
                                                                                                                                                                                                                             
 
 
 
 Pane trénére, v Olomouci Vám prochází pod rukama hráči od základny až po čtvrtou třídu. Je to období, ve kterém se kluci učí první návyky bruslení, střelby, vedení kotouče atd. a hokej jako sport pro ně musí být hlavně zábavou. Přesto v některých klubech a na turnajích to vypadá jako by pro některé trénéry (i rodiče) byly přednější výsledky. Myslím, že se shodneme když řeknu, že důležitá v tomto věku je především výchova a růst malých hráčů?
 
Určitě máte pravdu. U dětí v tomto věku je důležité vypěstovat kladný vztah ke sportu, je to vhodná doba na výchovu od spontánnosti k systematické sportovní přípravě, osvojování morálních norem, hygieny a pravidelnosti. Trenéři, ale také rodiče by měli preferovat zábavu před vítězstvím. Bohužel tomu tak vždy není.
 
 
  V některých klubech začali dělat i pro nejmladší hráče speciální tréninky powerskatingu (bruslení), brankáři mají svoje jednotky, na suchu se chodí pravidelně do tělocvičny (bosu, gymnastika), v rámci suhé přípravy se hrají fotbalové zápasy proti "fotbalistů". Zavedli jste i některé v uvozovkách inovační (moderní) prvky do přípravy i u Vás v Olomouci?
 
Ano, i naši hráči mají možnost navštěvovat speciální tréninky v tělocvičně, kde se věnujeme základům gymnastiky, atletiky a pohybovým hrám. Prvky powerskatingu zařazujeme prakticky v každé tréninkové jednotce na ledě. Máme šikovné rodiče, pro které není problém sestrojit makety hráčů, různé překážky apod., s těmito pomůckami jsou tréninky na ledě určitě zajímavější. Samozřejmě uvažujeme i o dalším zpestření programu pro naše hráče.
 
 
 
"V porovnávání herních činností jednotlivce jsou naši kluci na úrovni některých hráčů navštěvujících HTA (Hockey Talent Academy).  "
 

 
   Závěr této sezóny nabídl pro mladé Kohouty dva turnaje. Účastnili jste se prestižního Grand Prix Vyškov (2.třída) a tradičního Moravia Open Cup v Prostějově (3.třída). Ve Vyškově jste postavili dvě družstva, "ačko" skončilo na 7. příčce a "béčko" na 19.pozici z celkových dvaceti. Zejména první jmenované mužstvo udělalo obrovský úspěch. Stejně tomu je v případě prostějovského turnaje, kde 3.třída obsadila taktéž z dvaceti skvělé 6.místo. Jak jste viděl tyto závěrečné akce sezony?  

Na turnaj do Vyškova jsme nominovali i některé hráče z přípravky, kluci měli obrovskou radost, protože pro mnohé z nich to byl první hokejový turnaj v životě. Já jsem s umístěním všech našich družstev velmi spokojen. Hráči si turnaje užívali a to je to hlavní. Oba turnaje byly krásným zakončením celé sezóny 2010/2011. 
 
 
 
  
 
  V rámci výše zmíněných turnajů jste měřili síly s krajskými rivaly ze Šternberka (3:2), se Šumperkem (1:7) a ve Vyškově jste narazili na Přerov (3:1). Dále jistě víte, že jedním z nejlepších mužstev v Česku v této kategorii jsou také Orlíci z Uničova. Jak vidíte olomoucké benjamínky v porovnání se sousednímï městy?
 
Naši druháci a třeťáci jsou velice šikovní. V porovnávání herních činnosti jednotlivce na turnaji ve Vyškově jsou na úrovni některých hráčů navštěvujících HTA (Hockey Talent Academy).  Což mě jako trenéra velice těší, protože právě na rozvoji jednotlivých herních činnosti jednotlivce pracujeme na tréninku nejvíc. V porovnání s okolními městy si nevedeme vůbec špatně, na podmínky které máme… Olomouc by si určitě zasloužila dvě ledové plochy. 
 
"Olomouc by si určitě zasloužila dvě ledové plochy. "
  Otázka na závěr: Český hokej i přes loňský úspěch na MS neprožívá zrovna dobré období. Svaz včele s panem Lenerem začal určitými způsoby lákat děti na hokej, vycházejí DVD pro trenéry, pořádají se semináře. Myslíte si, že je to správná cesta aby se Český hokej počínaje výchovou mladých hráčů, vrátil tam kam bezpochyby patří?
 
Určitě je to krok správným směrem. Snad ČSLH bude v těchto aktivitách pokračovat a ve vedení klubů budou lidé, kteří tento záměr podpoří.

 
TOPlist